Görüntüleme: 164
1 0
Okunma Süresi52 Saniye

Her ihtimale karşı şifrenizi değiştirin siz yine 😉

Bu sabah Twitter’da atılan bir gönderide 500.000 ‘e kadar hesabın ele geçirildiği iddiaları dolanıyordu. Türkiye saati ile sabah saatlerinde Activision, yüz binlerce Call of Duty hesabının saldırıya uğradığına dair raporların “doğru olmadığını” açıkladı.

Nasıl gelişti?

“Call of Duty tarihindeki en büyük hack’in şu anda gerçekleşti”  şeklinde şu anda silinmiş olan bir hesap olan ‘oRemyy’ de paylaşılan bu dedikodu twitter’a servis edilmişti. Birçok kullanıcını önüne düşen tweet kısa sürede gündem olacak kıvama erişti ve şirket açıklama yapmak zorunda kaldı.

Activision ne dedi?

Bu sabah, Activision Destek Twitter hesabı Call of Duty hesaplarının ele geçirildiğini öne süren raporların doğru olmadığını belirten bir mesaj yayınladı ve ekledi; “Gizlilikle ilgili tüm endişeleri araştıracağımıza söz veriyoruz.”

Ayrıca oyuncularına kendi önlemlerini de almaları gerektiğini hatırlatan Activision, e-posta bildirimlerini açmalarını ve önemli bir değişiklik olduğunda bildirim almaları gerektiğini ekledi

 

Şirket şuanda hesapların güvenliği için iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini kullanmıyor, bu özelliği edinene dek hesaplarımızı güvende tutmak için kendi tedbirlerimizi almamız gerekecek 😊

ingilizce aslından çeviridir.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post ABD’li gazeteci Andre Vltchek, kaldığı otelin önünde aracının içinde ölü bulundu
Next post The Division 2 Cuma Günü Ücretsiz Olacak!

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir